021-88988082-84 Hirkanchem@gmail.com
با ما در ارتباط باشید

سدیم بنزوات

آیا سدیم بنزوات بای بدن مضر است؟

بنزوات سدیم یک نگهدارنده است که به برخی نوشابه ها، غذاهای بسته بندی شده و محصولات مراقبت شخصی اضافه می شود تا عمر مفید را افزایش دهد.
برخی ادعا می کنند که این افزودنی ساخته شده توسط انسان بی ضرر است، در حالی که برخی دیگر آن را با سرطان و سایر مشکلات سلامتی مرتبط می دانند.

این مقاله مروری دقیق بر بنزوات سدیم، از جمله موارد استفاده و نگرانی های احتمالی ایمنی ارائه می دهد.

بنزوات سدیم چیست؟

بنزوات سدیم بیشتر به عنوان نگهدارنده ای شناخته می شود که در غذاها و نوشیدنی های فرآوری شده برای افزایش عمر مفید استفاده می شود، اگرچه چندین کاربرد دیگر نیز دارد.

این ماده یک پودر کریستالی بدون بو است که از ترکیب بنزوئیک اسید و هیدروکسید سدیم ساخته شده است. بنزوئیک اسید به تنهایی یک نگهدارنده خوب است و ترکیب آن با هیدروکسید سدیم به حل شدن آن در محصولات کمک می کند.

بنزوات سدیم به طور طبیعی وجود ندارد، اما بنزوئیک اسید در بسیاری از گیاهان از جمله دارچین، میخک، گوجه فرنگی، توت، آلو، سیب و کرن بری یافت می شود.
علاوه بر این، برخی از باکتری ها هنگام تخمیر محصولات لبنی مانند ماست بنزوئیک اسید تولید می کنند.

سدیم بنزوات

کاربردهای مختلف در صنایع مختلف:

بنزوات سدیم علاوه بر استفاده در غذاها و نوشیدنی های فرآوری شده، به برخی داروها، لوازم آرایشی، محصولات مراقبت شخصی و محصولات صنعتی نیز اضافه می شود.

در اینجا نگاهی دقیق تر به عملکردهای مختلف آن می اندازیم.

مواد غذایی و آشامیدنی:

بنزوات سدیم اولین نگهدارنده ای است که FDA (سازمان غذا و دارو آمریکا) در غذاها مجاز می داند و همچنان از افزودنی های غذایی پرکاربرد است. به این معنی که متخصصان آن را در صورت استفاده ایمن در نظر می گیرند. این ماده در سطح بین المللی به عنوان یک افزودنی غذایی تأیید شده و شماره شناسایی ۲۱۱ به آن اختصاص داده شده است. به عنوان مثال، در محصولات غذایی اروپایی به عنوان E211 ذکر شده است. بنزوات سدیم مانع از رشد باکتری های مضر، کپک و سایر میکروب ها در غذا می شود، بنابراین از فساد جلوگیری می کند. به ویژه در غذاهای اسیدی موثر است. بنابراین، معمولاً در غذاها مانند نوشابه، آب لیمو بطری، ترشی، ژله، سس سالاد، سس سویا و سایر چاشنی ها استفاده می شود. 

داروها:

بنزوات سدیم به عنوان نگهدارنده در برخی از داروهای بدون نسخه و بدون نسخه، به ویژه در داروهای مایع مانند شربت سرفه استفاده می شود. علاوه بر این، می تواند در تولید قرص به عنوان روان کننده باشد و قرص ها را شفاف و صاف می کند و به آنها کمک می کند تا پس از بلعیدن سریع تجزیه شوند. در نهایت، مقادیر بیشتری بنزوات سدیم ممکن است برای درمان افزایش سطح آمونیاک در خون تجویز شود. آمونیاک یک محصول جانبی تجزیه پروتئین است و سطح خون ممکن است در شرایط خاص پزشکی به طور خطرناکی بالا رود.

سایر کاربردها:

بنزوات سدیم معمولاً به عنوان نگهدارنده در لوازم آرایشی و مراقبت های شخصی مانند محصولات مو، دستمال مرطوب کودک، خمیردندان و دهانشویه استفاده می شود.
همچنین مصارف صنعتی دارد. یکی از بزرگترین کاربردهای آن جلوگیری از خوردگی است، مانند خنک کننده ها برای ماشین بخار. 
علاوه بر این، ممکن است از آن به عنوان تثبیت کننده در پردازش عکس و افزایش مقاومت برخی از انواع پلاستیک استفاده شود.

مشکلات احتمالی برای سلامتی:

برخی از مردم به طور کلی نسبت به همه مواد افزودنی شیمیایی، از جمله بنزوات سدیم، تردید دارند. مطالعات اولیه سوالاتی در مورد ایمنی آن ایجاد می کند، اما تحقیقات بیشتری مورد نیاز است. 

به عامل احتمالی سرطان تبدیل می شود

نگرانی زیادی در مورد استفاده از بنزوات سدیم، توانایی آن در تبدیل به بنزن، سرطان زا شناخته شده است. بنزن می تواند در نوشابه و سایر نوشیدنی هایی که حاوی بنزوات سدیم و ویتامین C (اسید اسکوربیک) هستند ایجاد شود. قابل توجه است که نوشیدنی های رژیمی بیشتر مستعد تشکیل بنزن هستند، زیرا قند موجود در نوشابه های معمولی و نوشیدنی های میوه ای ممکن است تشکیل آن را کاهش دهد. عوامل دیگر، از جمله قرار گرفتن در معرض گرما و نور، و همچنین دوره های ذخیره سازی طولانی تر، می توانند سطح بنزن را افزایش دهند. 
در سال ۲۰۰۵، ۱۰ مورد از ۲۰۰ نوشابه و سایر نوشیدنی های میوه ای که توسط FDA مورد آزمایش قرار گرفت حاوی بیش از ۵ قسمت در میلیارد (ppb) بنزن بود – که این میزان برای آب آشامیدنی سالم توسط آژانس حفاظت از محیط زیست ایالات متحده (EPA) تعیین شده است. 
به طور خاص، نوشابه ها و نوشیدنی های آب میوه با طعم میوه بیش از ۵ ppb بنزن است. از آن زمان، این ده نوشیدنی یا دوباره فرموله شده اند تا سطح قابل قبولی را ارائه دهند یا بنزوات سدیم به طور کامل حذف شده است. FDA تجزیه و تحلیل جدیدتری از محصولات خود منتشر نکرده است اما اعلام کرده است که سطوح پایین بنزن موجود در نوشیدنی ها خطری برای سلامتی ندارد.

سایر نگرانی های بالقوه بهداشتی

التهاب: مطالعات روی حیوانات نشان می دهد که بنزوات سدیم می تواند مسیرهای التهابی را در بدن به نسبت مستقیم مصرف شده فعال کند. این شامل التهاب است که باعث توسعه سرطان می شود.

اختلال نقص توجه و بیش فعالی (ADHD): یک مطالعه روی دانشجویان کالج، ADHD را با مصرف بیشتر بنزوات سدیم در نوشیدنی ها مرتبط دانست. این ماده افزودنی همچنین در برخی از مطالعات با ADHD در کودکان مرتبط است.

استرس اکسیداتیو: مطالعات لوله آزمایش نشان می دهد که هرچه غلظت بنزوات سدیم بیشتر باشد، رادیکال های آزاد بیشتری ایجاد می شود. رادیکال های آزاد می توانند به سلول های شما آسیب برسانند و خطر بیماری های مزمن را افزایش دهند.

آلرژی: درصد کمی از افراد ممکن است پس از مصرف غذا یا استفاده از محصولات مراقبت شخصی حاوی بنزوات سدیم واکنش های آلرژیک مانند خارش و تورم را تجربه کنند.

سدیم بنزوات می تواند مزایای دارویی داشته باشد:

در دوزهای بیشتر، بنزوات سدیم ممکن است به درمان برخی شرایط پزشکی کمک کند.

این ماده شیمیایی سطوح بالای آمونیاک در خون را کاهش می دهد، مانند افراد مبتلا به بیماری کبدی یا اختلالات ارثی چرخه اوره – شرایطی که دفع آمونیاک را از طریق ادرار محدود می کند. 

علاوه بر این، دانشمندان راههایی را که بنزوات سدیم ممکن است دارای اثرات دارویی باشد، مانند اتصال ترکیبات ناخواسته یا تحت تأثیر قرار دادن فعالیت آنزیم های خاص که باعث افزایش یا کاهش سطح سایر ترکیبات می شود، شناسایی کرده اند.

اسکیزوفرنی: در یک مطالعه شش هفته ای بر روی افراد مبتلا به اسکیزوفرنی، روزانه ۱۰۰۰ میلی گرم بنزوات سدیم در کنار درمان دارویی استاندارد علائم را ۲۱ درصد در مقایسه با دارونما کاهش داد.

مولتیپل اسکلروزیس (MS): مطالعات حیوانی و لوله آزمایش نشان می دهد که بنزوات سدیم ممکن است پیشرفت MS را کند کند. این ممکن است شامل تحریک تولید میلین، پوشش محافظ عصبی آسیب دیده در MS باشد.

افسردگی: در یک مطالعه موردی شش هفته ای، مرد مبتلا به افسردگی شدید که روزانه ۵۰۰ میلی گرم بنزوات سدیم به او داده می شد، ۶۴ درصد علائم بهبود یافته بود و اسکن MRI نشان داد که ساختار مغز مرتبط با افسردگی بهبود یافته است.

بیماری ادرار شربت افرا: این بیماری ارثی از تجزیه برخی اسیدهای آمینه جلوگیری می کند و بوی ادرار را شبیه شربت می کند. مطالعه ای در یک کودک نوپا نشان داد بنزوات سدیم داخل وریدی (IV) در مرحله بحرانی بیماری کمک می کند.

اختلال هراس (وحشت): هنگامی که یک زن مبتلا به اختلال هراس – که با اضطراب، درد شکم، سفت شدن قفسه سینه و تپش قلب مشخص می شود – روزانه ۵۰۰ میلی گرم بنزوات سدیم مصرف کرد ، علائم وحشت او در ۶ هفته ۶۱ درصد کاهش یافت.

 

دیدگاهتان را بنویسید

دیدگاه

*