021-88988082-84 Hirkanchem@gmail.com
با ما در ارتباط باشید
صنایع غذایی

از اسید فسفریک در صنعت غذایی به چه منظوری استفاده می شود؟

اسید فسفریک چیست؟

اسید فسفریک یک اسید غیر آلی می باشد که در دو گرید غذایی و صنعتی تولید می شود. گرید بالای ۸۵ درصد آن مخصوص استفاده در صنایع غذایی می باشد. این اسید غیر سمی و غیر فرار بوده و جزو پر مصرف ترین اسید هایی است که در صنایع غذایی به کار گرفته می شود. فسفریک اسید مایعی شفاف بوده و فاقد رنگ و بومی باشد.

فسفریک اسید یک ماده ی معدنی بوده که از سنگ معدن فسفات استخراج می گردد. این ماده از لحاظ مصرفی دومین جایگاه را پس از اسید سولفوریک به خود اختصاص داده است. این اسید به طور طبیعی در برخی از میوه ها همچون مرکبات به مقدار خیلی کمی وجود دارد. فسفر یک ماده ی معدنی مفید برای بدن بوده و وجود آن برای استخوان ها و دیگر اندام های بدن لازم و ضروری است اما مصرف آن نباید بیش از حد تعادل باشد.

کاربرد های اسید فسفریک در صنایع غذایی

به طور کلی از فسفریک اسید در صنایع غذایی به عنوان نگهدارنده و طعم دهنده استفاده می شود. این ماده طعمی ترش داشته و از همین رو در بسیاری از نوشیدنی ها در جهت ارتقای طعم به کار گرفته می شود. فسفریک اسید به غیر از طعم دهندگی خاصیت تصفیه کنندگی نیز داشته و در کارخانه جات تولید روغن خوراکی و شکر به عنوان تصفیه کننده مورد استفاده قرار می گیرد. این ماده خاصیت بافر داشته و برای تنظیم PH در محصولات گوشتی و لبنی استفاده می شود. نمک های فسفاته نیز از فسفریک اسید به دست می آیند که شامل هگزا متا فسفات، تری سدیم فسفات، دی سدیم فسفات و… می شوند. با ما همراه باشید تا مختصرا با مواد خوراکی حاوی اسید فسفریک آشنا شوید.

 

محصولات لبنی:

در تولید محصولات لبنی از این ماده به وفور استفاده می شود. بیان کردیم که نمک‌های فسفاته که از فسفریک اسید به دست می آیند و توانایی تنظیم PH مواد خوراکی را دارند. از همین رو از آنها در تولید لبنیات به منظور اصلاح پروتئین موجود استفاده می کنند. دوغ، شیر، کره، پنیر، خامه محصولات لبنی حاوی فسفریک اسید هستند. در میان محصولات لبنی پنیر ها بیشترین میزان مصرف این ماده را به خود اختصاص داده اند. اگر به مواد تشکیل دهنده ی درج شده بر روی بسته بندی مواد لبنی دقت کنید قطعا نام اسید فسفریک یا مشتقات آن را مشاهده خواهید کرد.

محصولات لبنی

 

نوشیدنی ها و نوشابه ها:

در تولید نوشابه ها و نوشیدنی ها از محلول فسفریک اسید در جهت تنظیم پی اچ، جلوگیری از رشد و تکامل میکراورگانیسم ها و همچنین افزایش طعم استفاده می کنند. این ماده طعمی ترش و خوشایند داشته و همین طعم ترش باعث محبوبیت آن شده است. قرار گیری فسفریک اسید در کنار کلسیم به دلیل داشتن فسفر فراوان به رشد بهتر استخوان ها و تقویت دندان ها کمک می کند. علاوه بر خواص استخوانی فسفر به رشد ماهیچه ها و دی ان ای نیز یاری می رساند.

غذا های فراوری شده:

شرکت های تولید کننده ی غذاهای فرآوری شده این ماده را به منظور حفظ رطوبت و افزایش طعم بهتر به کار می گیرند. نمک های استفاده شده در تمام غذا های فرآوری شده تماما از نمک های به دست آمده از فسفریک اسید هستند.

تولید مربا و بکینگ پودر:

بعضی از مربا ها که دارای کمی طعم ترش و دلچسب هستند حاوی این ماده می باشند. بکینگ پودر هایی که در پخت کیک، نان و شیرینی ها به کار گرفته می شوند نیز دارای اسید فسفریک هستند.

_ همان میزان که وجود فسفر برای سلامت بدن حیاتی می باشد افراط در مصرف آن نیز مضر است. استفاده بیش از حد مجاز آن اسیدیته ی بدن را دچار اختلال کرده و تراکم استخوان ها را به همراه دارد. همچنین ازدیاد این ماده در بدن ناراحتی های قلبی را نیز به دنبال دارد.

برای مشاوره و خرید سایر محصولات به فروشگاه مراجعه بفرمایید

دیدگاهتان را بنویسید

دیدگاه

*